Проекти

Активний громадянин – ефективна влада

фото учасників  № 28.JPGКолектив КЗ «Полтавська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів №28» –  учасник Міжнародного проекту «Активний громадянин – ефективна влада», який реалізує  Центр європейської  політики  ( Словаччина,  м. Братислава). Метою проекту організатори визначили  покращення ефективності державного управління та громадянського суспільства в Україні. Удосконалення громадянської освіти сприятиме зміцненню громадянського суспільства, у кінцевому результаті – підвищенню ефективності державного управління. Реалізований він буде у чотирьох областях України, які не межують одна з одною, мають різні географічні, соціальні та історичні характеристики: Закарпатська, Миколаївська, Запорізька, Полтавська; у кожній з них – у трьох різних містах. Зокрема,  у Полтавській  області визначено по одному  навчальному закладу у містах Полтава, Хорол, Кременчук.  В Полтаві визначено для  участі   КЗ «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №28», заклад,  який  впроваджує  громадянську  освіту   в освітньому процесі, позаурочній роботі, що сприяє формуванню громадянських  компетенцій учнів.


Основна ціль визначена  організаторами – Centrum pre európsku politiku (Центр європейської політики , м. Братислава, Словаччина)- полягає не в підвищенні рівня знань про те, як працює державний менеджмент та громадянське суспільство, а у заохоченні учнів застосовувати ці знання в реальному житті  та вміти це робити.

Партнером  проекту  виступає  ГО « Світ розвитку  суспільства» , м. Ужгород.

Результати проекту: навчання  вчителів, які забезпечать якісну громадянську освіту учнів;  навчання шкільних активістів на  семінарах,  які  будуть  проведені  в зазначених обласних центрах; підвищення рівня участі організацій громадянського суспільства та громадських активістів у прийнятті рішень спільно з органами державної влади, органами місцевого самоврядування та державними закладами.

У   проекті  візьмуть участь 9  учнів 8-10 класів.  У  складі  3-х команд вони  підготують  і  реалізують проекти,  які  представлять на конкурс. Обов’язкова  умова – співпраця з органами  місцевого самоврядування.

Організатори зазначили, що  важливо визнати та прийняти змінену роль вчителя чи молодіжного працівника у сфері громадянської освіти для демократичного суспільства. Якщо вчителі  хочуть бачити своїх підопічних емансипованими громадянами, вони повинні дозволити їм взяти ініціативу та отримати досвід співпраці з авторитетами. Тільки таким чином можна домогтися, щоб молоді люди вміли діяти у партнерстві з представниками органів влади

Організатори провели ввідний 5- денний тренінг у Братиславі  для 16 співробітників з України: з 12 міст 4 регіонів (12 педагогів та 4 активістів неурядових організацій).  Полтавський регіон представляли  Устименко Т.А., професор, кандидат психологічних наук, доцент кафедри менеджменту освіти ПОІППО,       Дрелінський С.С., заступник  директора з виховної роботи Кременчуцької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №10 з поглибленим вивченням англійської мови, Дмитренко Л.В., вчитель  географії Хорольської гімназії, Земелько І.С. заступник  директора з навчально-виховної роботи КЗ «Полтавська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів №28». Першим результатом  проекту організатори визначили змінений менталітет, вищий рівень  методичного  супроводу вчителів.

Колектив  28-ї  має  досвід  участі  у освітній роботі громадянського  спрямування. Ми    проводили  пілотування курсу «Ми-громадяни України»,   були  учасниками Всеукраїнської  акції «Громадянин», учасники всеукраїнської та  регіональної конференції «Модель ООН. Україна».  2004 року  в  школі  викладаються   курси  громадянського  спрямування,  учні  беруть  участь у  проектах громадянського спрямування. Зокрема,  команда  учнів школи  неодноразовий  призер  обласного  фестивалю – конкурсу учнівськи  проектів  самоврядування «Ми віримо  в  гарне  майбутнє».

Учні також пройдуть навчання  під час  навчальних  тренінгів ,  які  відбудуться  в  травні 2018. Учні 8-10  класів  КЗ «Полтавська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів №28»готуються до  участі  в  проекті.

По-новому дихати, по-новому вчити…
IMG_20180327_113623.jpgКанікули, звичайно, – найкращий час для відпочинку. Проте коли вони поєднуються із творчою працею, відпочивати набагато приємніше й корисніше. 27 березня заступник директора Козлова В.В. організувала та провела семінар у форматі шкільного EdCamp з теми “Реалізація наскрізних змістовних ліній при формуванні ключових компетентностей”. Програма видалася насиченою та цікавою. Захоплені і наснажені меседжами EdCamp Ukrain,учителі нашої гімназії зробили спробу поспілкуватися саме в такому форматі. І мабуть, це була найкраща можливість усім зрозуміти, що ж це таке – EdCamp Ukrain. Принаймні, відчути його дух. Тож 27 березня у Полтавській гімназії «Здоров’я” №14 пройшла перша шкільна (не)конференція EdCamp -2018. У програмі семінару працювало 8 локацій: «Фінансова грамотність майбутнього підприємця» (спікер учитель математики IMG_20180327_111736.jpgСвітлана Пасько), «Формування життєвих компетентностей учнів шляхом використання мнемотехнічних прийомів» (спікер учитель математики Лариса Міщенко), «Створення леп буків та інтелекткарт як ефективних форм розвитку критичного мислення учнів» (спікер учитель біології Наталія Пилипенко), «Формування громадянської компетентності в освітньому процесі» (спікер учитель української мови та літератури Ірина Кисла); «Нова українська школа. Простір освітніх можливостей. Ранкові зустрічі в НУШ» (спікер учитель початкових класів Наталія Марьєнко); «Інноваційні та нетрадиційні здоров’язбережувальні технології в освітній діяльності” (спікер вихователь Аліна Беньківська); «Психологія готовності вчителя до роботи в умовах НУШ» (спікер шкільний психолог Світлана Лукова); «Майстер-клас з надання долікарської медичної допомоги» (спікер учитель біології та основ здоров’я Тетяна Свід).
IMG_20180327_124828.jpgКрім того, учителі гімназії мали змогу відвідати відкриту сесію від ТОП-5 вчителів України Тетяни Веркалець про Global Education and Skills Forum в Дубай. А також особливу сесію від координатора першої міської афілійованої (не)конференції міні –Ed Camp Poltava-2018 Ольги Хвостенко, яка провела майстер-клас з теми «Формування фонаційного дихання школярів».
У підсумку вчителями гімназії у формі інтерактивної гри було визначено головні інструменти ефективної роботи педагога в умовах нової школи, нових вимог, які ставить і перед учителями, і перед учнями сучасне життя.
IMG_20180327_135642.jpgЦя (не) конференція ще раз довела: невимушене спілкування, вільна ініціатива, демократизм, можливість для кожного вчитися і навчати – це ті принципи, які і дають можливість учителю усвідомити, наскільки важливим на сьогодні є формат ось такого обміну досвідом, знаннями, емоціями. А також відчути гордість за те, що ти належиш до великої творчої небайдужої спільноти, ім’я якій УЧИТЕЛЬСТВО!

Advertisements